پیشگام در پشتیبانی : برنامه سونی برای آپدیت گوشیهای این شرکت به اندروید 7 لو رفت!

کمپانی سونی همیشه در پشتیبانی گوشی های هوشمند خود جزو بهترین های آندرویدی محسوب می شود و پس از نکسوس های گوگل، آپدیتهای به موقع و عظیم ، نسخه های بتا از آندروید جدید را به اسم این کمپانی باید ثبت کرد. و ازین بابت باید سونی را تحسین نمود.

پس از اینکه کمپانی گوگل آندروید 7 ( گز نوقا ) را رسماً معرفی کرد. سونی یکی از اولین کمپانی هایی بود که لیست گوشیهای خود را که به نسخه جدید آندروید آپدیت خواهند شد به صورت دقیق و شفاف اعلام کرد، اما در انتشار این لیست خبری از تاریخ عرضه نسخه جدید آندروید برای گوشیهای هوشمند سونی نبود، تا به امروز که یکی از نمایندگیهای سونی در اسلواکی در کنفرانس خود طی یک اسلاید نمایشی تاریخ دقیق عرضه آندروید 7 برای محصولات سونی را لو داد!!

sony-android-7-list

با توجه به اسلاید نمایشی Xperia XZ  و Xperia X Performance  اولین گوشیهای سونی با طعم گز نوقا خواهند بود. آپدیت این دو گوشی در اوایل ماه اکتبر (آبانماه) خواهد بود.

سپس نوبت به Xperia X  و Xperia X compact  خواهد رسید تا در حول و حوش ماه نوامبر (آذرماه) سال جاری به آندروید 7 آپدیت شوند.

لیست آپدیت بعدی خانواده Z5  یعنی Z5/ Z5compact / Z5 Permium به همراه تبلت Z4  و Z3+ هستند که در ماه دسامبر و قبل از پایان سال جاری میلادی به آندروید 7 آپدیت می شوند.

در انتها دو گوشی Xperia XA & Xperia XA ultra نیز در طول ماههای اولیه سال 2017 طعم آندروید گز نوقا را خواهند چشید.

ذکر دو نکته در این لیست حائز اهمیت است:
یکی پایان یافتن شایعات برای آپدیت Z2 , Z3  دو عضو دوست داشتنی و پرطرفدار گوشی های سونی. همان گونه که قبلا هم در خبرها گفته شد به دلیل عدم پشتیبانی نسل 800 پردازنده های کوالکام آپدیت اندروید 7 برای گوشیهایی با این پردازنده ها ممکن نخواهد بود که دو گوشی مذکور سونی و دیگر گوشیهای برندهای مختلف با این پردازنده از آندروید 7 محروم شده و باید برای آپدیت گوشی خود به سراغ فروم های XDA  و رام های متفرقه بروند.

دومی محروم ماندن بعضی از گوشیهای سال 2015 سونی نظیر M5 و C5 Ultra  که امید برای اپدیت آندروید 7 برای این دو مدل زیاد بود ولی این امر محقق نشده است و دارندگان این گوشیهای میان رده را ناراحت کرده است.

منبع:
XperiaBlog