رکورد شکسته شد: Google Pixel با امتیاز 89 صدرنشین DXOmark ؛ آغاز سلطنت گوگل

هنوز ساعتی از معرفی گوشی های کمپانی گوگل نگذشته است ، که دوربین گوشی Google Pixel یکه تاز گوشی های هوشمند شد و در سایت معتبر و اختصاصی DXOmark  با امتیاز خارق العاده 89 در صدر جدول ایستاد.

 

این طور که به نظر می رسد امسال گوگل با دست پر به رقابت با رقبا آمده است و گوشی با بهترین دوربین موجود در بین رقبا را عرضه کرده است تا نشان دهد گوگل پیکسل حرف های زیادی را برای گفتن خواهد داشت.

ابتدا لازم است به مشخصات سخت افزاری دوربین گوگل پیکسل بپردازیم:

این گوشی دارای یک دوربین با رزلوشن 12.3 مگاپیکسلی با جدیدترین سنسور ساخته شده کمپانی سونی یعنی (IMX378) است. البته وجود این سنسور در این گوشی هنوز تایید نشده است ولی با توجه به مشخصات دوربین و امتیاز گرفته شده توسط دوربین این گوشی، در آی تی احتمال استفاده از این سنسور را بسیار زیاد می داند.

89-dxo-pixelاز مشخصات این دوربین می توان به دیافراگم F 2.0 با اندازه سنسور 1.55um  یعنی 1.55 میکرونی اشاره کرد که باعث شده عکسهای شارپ تر و همچنین با نویز کمتری ثبت کند.

از دیگر امکانات دوربین این گوشی تثیبت کننده تصویر یا لرزشگیر اپتیکالی آن است. بقیه موارد هم همچون عکسبرداری های HDR و یا توانایی فیلمبرداری 4K با 30 فریم بر ثانیه و … ویژگیهای معرف و عمومی در پرچمداران امسال تمامی برندها هستند، ولی گوگل می گوید نرم افزار اختصاصی این دوربین سبب شده تا با ویژگیهای خاص گوگل ، عکسهای با نویز کمتر و شارپ و وضوح عالی تر گرفت و امتیاز سایت DXOmark نیز موید این قضیه است.

طبق بررسی دکزو مارک که دقایقی پیش منتشر شده عکسهای این گوشی در مقابل رقبای خود جزییات دقیق تری ارائه می دهد و میزان نویز در این گوشی بسیار مطلوب بوده و رنگ ها نیز طبیعی به نظر می رسند. اما فیلمبرداری به مانند بخش عکسبرداری در این گوشی نتوانسته امتیاز درخوری بگیرد و همانند رقبای خود در امتیاز 88 ایستاده و میانگین کل گوشی به 89 رسیده است.  نقطه قوت دوربین گوگل پیکسل در فیلمبرداری لرزشگیر آن است جایی که با امتیاز 91 در این بخش به قدرتمندترین گوشی بازار در این زمینه تبدیل شده است.

سخن کوتاه کنیم و بررسی کامل این دوربین را بعهده خودتان بگذاریم تا با مراجعه به سایت DXOmark  از طریق لینک زیر، ویژگیهای این دوربین را در تمام بخشهای عکاسی و فیلمبرداری به صورت تصویری و جزء به جزء ببینید:

Pixel smartphone camera review: At the top

 

تا بدین لحظه گوشی Google Pixel  بهترین کمرا فون سال 2016 لقب می گیرید. این درحالی است اسمارتفونهای قبلی گوگل موسوم به نکسوسی ها هیچ وقت نتوانسته بودند این لقب را به خود اختصاص دهند. البته یکی از قدرت های همیشگی اسمارتفونها در دوربین یعنی کمپانی سونی، هنوز سوگلی خود را به آزمایشگاه  DXO نبرده است. باید منتظر بررسی Xperia XZ هم باشیم. 

آیا گوگل پیکسل بهترین کمرا فون سال لقب خواهد گرفت؟!